Українцям може загрожувати тюремне ув’язнення за зберігання дров без належної документації

Законопроєкт №9665, прийнятий Верховною Радою 10 жовтня, тепер передбачає посилення відповідальності за незаконне зберігання деревини, зокрема через зміни до Адміністративного і Кримінального кодексів. Українці, які мають вдома дрова без документів, можуть отримати серйозні штрафи або навіть потрапити за ґрати.

Про це повідомляє РБК Україна, пише Умань24.

Нововведення у Кримінальному та Адміністративному кодексах передбачає відповідальність за зберігання, перевезення та збут деревини. Якщо, наприклад, подружжя зберігає дрова на суму понад 30 тисяч гривень без документів, їх можуть покарати ув’язненням на строк від п’яти до семи років, пояснює юрист.

Рекомендуємо

Крім цього, статтю 246 КК України було розширено — тепер під відповідальність підпадає незаконне вирубування чагарників поза межами лісу. Навіть при меншій сумі, до 30 тисяч гривень, буде накладено адміністративний штраф за відсутність документів на деревину. Зокрема, жителі сільської місцевості будуть підпадати під цей контроль.

Розмір покарання залежатиме від вартості деревини. За істотну шкоду передбачено до п’яти років позбавлення волі або штраф 34 тисячі гривень. При важких наслідках в умовах воєнного стану — покарання посилюється до 7-10 років ув’язнення. Закон передано на підпис Президенту.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів