На Уманщині зафіксовано випадок сказу: запроваджено карантин

У селі Кривчунка, що входить до складу Жашківської територіальної громади, виявлено сказ у домашнього кота. Також інфекцію підтверджено у лиса, відстріляного під час планового моніторингу в мисливських угіддях населеного пункту.

Про це повідомили в Уманському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби Черкаської області, пише Умань24.

Для запобігання поширенню небезпечного захворювання місцева надзвичайна протиепізоотична комісія ухвалила рішення про введення карантину. Обмеження діятимуть з 5 квітня до 4 червня 2025 року і охоплять не лише Кривчунку, а й сусідні села: Пугачівку, Житники та Шуляки.

Рекомендуємо

У визначених районах розпочато вакцинацію тварин проти сказу, аби зменшити ризики інфікування.

Нагадуємо, сказ — це смертельно небезпечна інфекція, яка становить загрозу як для тварин, так і для людей. Захворювання завжди має летальний наслідок, якщо не вжити вчасних заходів. Жителям громади наполегливо рекомендують вакцинувати своїх домашніх улюбленців.

Не будьте байдужими — вчасно зроблене щеплення може врятувати життя. Захищаючи свою тварину, ви оберігаєте і себе, і свою родину!

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів