На Уманщині через забруднення річки Бабанки ексначальнику колонії оголошено підозру

Колишньому керівнику Старобабанівської виправної колонії №92 на Уманщині оголошено про підозру у службовій недбалості та порушенні правил охорони водних ресурсів. Як повідомляє Черкаська обласна прокуратура, його дії призвели до забруднення річки Бабанки, що спричинило екологічні збитки на майже 180 тисяч гривень.

Про це інформує Черкаська облпрокуратура, пише Умань24.

Слідство встановило, що з січня по липень 2024 року посадовець свідомо порушував умови дозволу на спеціальне водокористування: він допустив надмірне скидання неочищених стічних вод у водойму, попри те, що очисні споруди не забезпечували належного очищення. Це призвело до зміни хімічного складу поверхневих вод і загрожує екологічній безпеці регіону.

Рекомендуємо

Підозру винесено за двома статтями Кримінального кодексу України — ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) та ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод). У разі доведення вини ексчиновнику загрожує до п’яти років обмеження волі та заборона обіймати керівні посади.

Досудове розслідування веде Державне бюро розслідувань у Києві спільно з управлінням стратегічних розслідувань у Черкаській області.

Справу вже називають знаковою, адже вона висвітлює глибші проблеми екологічного контролю в державних установах. Прокуратура підкреслює, що відповідальність за подібні порушення повинна бути неминучою, аби запобігти подальшому забрудненню навколишнього середовища.

Водночас згідно з Конституцією України, особа вважається невинуватою, доки її провину не доведено у встановленому законом порядку.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів