На Черкащині судитимуть волонтерів, які продавали авто завезені для ЗСУ

Поліція Черкащини викрила керівництво благодійної організації, яке завозило в Україну автівки “як гуманітарку для ЗСУ”, а потім їх продавало й таким чином “наварило” понад мільйон грн.

Як повідомили в Черкаській обласній прокуратурі, керівниця цієї організації оформлювала фіктивні документи, нібито транспорт призначений для військових. Такий статус дозволяв ввозити автівки без сплати митних зборів.

Насправді ж машини використовували для власних потреб, а пізніше — продавали. За даними слідства, лише за період із червня 2024-го до березня 2025 року фігуранти справи ввезли авто на понад 1,4 мільйона гривень.

Рекомендуємо

Серед вилучених транспортних засобів — «Renault Master», «Audi S4», «Volvo V90» та «SAAB 9–5». Усі вони вже передані на потреби Збройних сил України.

Організаторку схеми звинувачують одразу за кількома статтями — ч. 2 ст. 201–4 (контрабанда), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, здобутого злочинним шляхом). Інших учасників судитимуть за відмивання коштів.

Триває слідство.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів