Коли і як часто потрібно зважуватись, щоб отримати достовірні дані про свою вагу

Вага – така ж мінлива, як погода. Факторів, що впливають на нього настільки багато, що люди, які дотримуються дієти, часто засмучуються, коли бачать не ті цифри, які чекають.

Розповідаємо про залежність часу зважування та останнього прийому їжі. А також, як отримати об’єктивні дані про вагу, коли ви дієте.

Скільки разів на тиждень треба зважуватись?

90% тих, хто худне, прагнуть дізнатися наскільки знизилася вага настільки сильно, що стають на ваги щодня. І, звичайно, засмучуються з цього приводу. Цього робити не варто. Одного разу на тиждень для контрольних вимірів цілком достатньо. Або ж, запасний варіант. Зважуємося щодня і рахуємо середньотижневі дані.

Час вечеряти

Якщо зазвичай ви вечеряєте о 7-й вечора, а потім з якихось причин повечеряєте о 23:00, то наступного дня ваги можуть показати збільшення, оскільки сповільниться процес травлення і в кишечнику залишиться більше їжі в порівнянні з нормальним обсягом. Зважайте на це, перш ніж ставати на ваги.

Час зважування

Якщо ви щодня зважуєтеся о 6:00, а одного чудового дня зважитеся після 9 ранку, то це також може позначитися на цифрі, яку ви побачите на терезах. В ідеалі, добре б максимально стандартизувати процес зважування, щоб звести до мінімуму вплив подібних змінних.

Підсумуємо: не варто засмучуватися через нічні коливання ваги. Це нормальне явище, і воно зовсім не відбиває ваш справжній прогрес у втраті жиру.

Резюме

На чому краще зосередитися, щоб відстежувати процес схуднення та змін у тілі:

  • довгострокові тенденції;
  • зміни тіла заміри різних частин тіла фотографування прогресу.

Вносити коригування у тренінг та харчування краще, спираючись саме на ці параметри, а не на коливання ваги вранці.

Підпишись на новини Умані
в Telegram та Facebook

Новини партнерів