Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ попереджують про небезпеку отруєння грибами та радять, як цього уникнути.
Про це повідомляє Черкаський обласний ЦКПХ, пише Умань24.
За останні 5 років на Черкащині отруїлися грибами понад 100 осіб, троє з яких померли.
За 8 місяців цього року вже встигло отруїтися 10 осіб, серед яких 1 дитина.
Причин отруєння зазвичай три:
- отруйні гриби, які переплутали з їстівними;
- їстівні гриби, які містили важкі метали або токсини;
- зіпсовані блюда з грибів.
Для того, щоб уникнути отруєння, фахівці радять:
- не купувати на стихійних ринках гриби, особливо невідомих вам сортів;
- не збирати гриби під час засухи, бо вони стають токсичні;
- не збирати гриби вздовж трас;
- не збирати перезрілі гриби;
- уникати пластинчатих грибів;
- не зберігати готові блюда в холодильнику понад добу.
Якщо у вас або членів родини з’являться симптоми отруєння, одразу викликайте “швидку”, а поки її чекаєте, одразу випийте сорбент. Якщо гриби їли усі, а погано тільки одному — все одно нехай вся родина вип’є сорбент.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




