Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ попереджують про небезпеку отруєння грибами та радять, як цього уникнути

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ попереджують про небезпеку отруєння грибами та радять, як цього уникнути.

Про це повідомляє Черкаський обласний ЦКПХ, пише Умань24.

За останні 5 років на Черкащині отруїлися грибами понад 100 осіб, троє з яких померли.

Рекомендуємо

За 8 місяців цього року вже встигло отруїтися 10 осіб, серед яких 1 дитина.

Причин отруєння зазвичай три:

  • отруйні гриби, які переплутали з їстівними;
  • їстівні гриби, які містили важкі метали або токсини;
  • зіпсовані блюда з грибів.

Для того, щоб уникнути отруєння, фахівці радять:

  • не купувати на стихійних ринках гриби, особливо невідомих вам сортів;
  • не збирати гриби під час засухи, бо вони стають токсичні;
  • не збирати гриби вздовж трас;
  • не збирати перезрілі гриби;
  • уникати пластинчатих грибів;
  • не зберігати готові блюда в холодильнику понад добу.

Якщо у вас або членів родини з’являться симптоми отруєння, одразу викликайте “швидку”, а поки її чекаєте, одразу випийте сорбент. Якщо гриби їли усі, а погано тільки одному — все одно нехай вся родина вип’є сорбент.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів