В Україні планують заборонити переведення медиків на посади у піхоті. У зв’язку з цим розроблять нові нормативно-правові акти, які діятимуть на час воєнного стану.
Про це стало відомо з указу президента України Володимира Зеленського №817/2024, повідомляє Умань24.
Президент затвердив рішення Ради національної безпеки та оборони, яке зобов’язує Кабінет міністрів створити додаткові законодавчі норми. Зокрема, уряд має заборонити призначення військовослужбовців із медичною освітою на посади, не пов’язані з медичною практикою, за винятком випадків, коли це відбувається за їхнім бажанням.
Бронювання медиків
Кабмін також має переглянути механізм бронювання військовозобов’язаних медичних працівників. Пропонується скасувати обмеження щодо кількості працівників державних та комунальних медичних закладів, які підлягають бронюванню.
Крім того, обласні адміністрації можуть зобов’язати узгоджувати критерії для визначення підприємств критично важливими для оборони та життєдіяльності держави в особливий період.
Реакція на переведення медиків
Раніше в соцмережах з’явилася інформація про те, що військових медиків переводять до піхоти. Зокрема, депутатка Ганна Скороход повідомила, що одного з її знайомих реабілітологів призначили стрільцем, позбавивши можливості виконувати обов’язки медика.
У Генштабі ЗСУ пояснили, що медиків переводять до стабілізаційних пунктів бригад у зонах бойових дій, аби зберегти життя українських військових.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




