Здійснював підпали на залізниці та енергетичних об’єктах: уманчанина судитимуть за диверсії

21-річного мешканця Уманського району звинувачують у диверсійних діях, спрямованих на пошкодження залізничної інфраструктури та енергетичних об’єктів.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури, пише Умань24.

За даними слідства, у період із травня по липень 2024 року молодик через месенджер отримував інструкції від представника спецслужб рф. Йому доручали підпалювати трансформаторні підстанції та розподільчі шафи залізниці, що мають критичне значення для економіки та обороноздатності країни. Також фігурант здійснював підпали об’єктів електроенергетики, чим спричинив порушення їх роботи.

Рекомендуємо

Усі диверсійні акти виконавця відбувалися вночі, а за виконані завдання він отримував винагороду на криптогаманець. Внаслідок підпалів було пошкоджено енергетичну та залізничну інфраструктуру, що призвело до збоїв у роботі “Укрзалізниці” та “Черкасиобленерго”.

У липні 2024 року зловмисника затримали під час спроби чергового підпалу. При ньому знайшли паливно-мастильні матеріали, а на телефоні — фото- та відеодокази виконаних диверсій, які він відправляв замовнику.

Наразі підозрюваний перебуває під вартою. Йому інкримінують порушення ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 та ч. 2 ст. 194-1 КК України. Якщо провину доведуть, йому загрожує до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів