З 1 вересня в Умані та області в класах буде не більше 24 учнів

Максимальна кількість учнів у початкових класах державних і комунальних шкіл не повинна перевищувати 24 особи. Це правило почне діяти з 1 вересня.

Про це повідомили у пресслужбі Черкаської ОВА, пише Умань24.

У 2024/2025 навчальному році ця норма буде застосовуватися до всіх перших класів, які навчатимуться в очному або змішаному форматах. Для інших класів максимальна наповнюваність залишатиметься на рівні 30 учнів.

Рекомендуємо

Для класів, які вчаться дистанційно, допускається понад 24 учні у перших класах та понад 30 учнів у інших класах. Ця норма діє під час воєнного стану.

Ця зміна спрямована на поліпшення взаємодії між учителями та учнями та підвищення ефективності навчального процесу через зменшення кількості дітей у класі. Це дозволить педагогам приділяти більше уваги кожному учню та покращити зв’язок з дітьми.

Водночас через введення цієї норми закони в освітніх установ можуть виникнути питання щодо подальшої організації роботи.

Поділ класів на групи

Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів відбувається за умови певної кількості учнів. Наприклад, для вивчення української мови у класі має бути понад 27 учнів. Таким чином, клас із 24 учнями не ділиться на групи для вивчення цього предмета, за винятком закладів із навчанням болгарською, кримськотатарською, польською, словацькою, румунською та угорською мовами.

Забезпечення освітньою субвенцією

Освітня субвенція для виплати заробітної плати педагогам розраховується для всіх місцевих бюджетів на основі фактичної кількості учнів і студентів станом на 1 жовтня року, що передує плановому бюджетному періоду.

Розрахунки для 2024 року вже завершені. Оскільки зміни у наповнюваності стосуються лише перших класів, які розпочнуть навчання у 2024/2025 навчальному році, це не вплине значно на потребу в коштах на рівні територіальних громад. Водночас МОН розгляне можливість внесення змін до Формули розподілу освітньої субвенції у майбутніх бюджетних періодах.

Нагадаємо, що місцеві ради самостійно розподіляють освітню субвенцію між закладами та установами освіти й можуть перерозподіляти її відповідно до своїх потреб.

Формульний підхід до розподілу освітньої субвенції впроваджений для підвищення якості освітніх послуг і стимулювання органів місцевого самоврядування змінювати неефективну мережу закладів освіти.

Територіальні громади повинні продовжувати аналізувати ефективність своєї шкільної мережі та приймати управлінські рішення щодо формування мережі закладів загальної середньої освіти.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів