З 1 січня вчителі Черкащини отримають доплату: скільки та на яких умовах

З початку нового року вчителі загальноосвітніх шкіл Черкаської області отримуватимуть доплату, яка збільшить їхні доходи. Таке рішення передбачене постановою уряду.

Про це інформує Департамент освіти Черкаської ОВА, пише Умань24.

Доплати будуть доступні для всіх вчителів середніх шкіл. Згідно з постановою, з 1 січня педагоги отримуватимуть додатково 1 300 гривень щомісяця, а з 1 вересня ця сума зросте до 2 600 гривень. Це нарахування здійснюватиметься без урахування податків. У підсумку, “на руки” педагоги отримуватимуть близько 1 000 гривень додатково з початку року і 2 000 гривень з осені. Наразі рівень зарплати вчителя залежить від стажу роботи та кваліфікаційного рівня.

Рекомендуємо

Як зазначив директор Департаменту освіти Черкас Богдан Бєлов, додаткові виплати фінансуватимуться коштом державної субвенції, що надходитиме до місцевих бюджетів. За його словами, дія цих доплат триватиме до завершення року, в якому буде скасовано воєнний стан.

Варто нагадати, що закон “Про освіту” передбачає підвищення зарплат вчителям до трьох прожиткових мінімумів (приблизно 24 тисячі гривень). Однак, як пояснив міністр освіти Оксен Лісовий, реалізація цієї норми наразі неможлива через повномасштабну війну. Бюджет держави переважно спрямований на фінансування оборони, а соціальна, медична та освітня сфери підтримуються коштом міжнародної допомоги. На сьогодні середній розмір заробітної плати вчителя в Україні становить близько 12 тисяч гривень.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів