У вівторок, 25 червня, з російського полону було звільнено 90 українських військових.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, пише Умань24.
З полону повернулися воїни Національної гвардії, Військово-морських сил, армії, територіальної оборони та прикордонної служби.
“Це ті, хто захищав Маріуполь і Чорнобильську АЕС, а також ті, хто воював на Херсонському, Донецькому, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках. Ми пам’ятаємо про всіх наших людей у російському полоні та продовжуємо працювати над звільненням кожного”, – написав Зеленський.
Очільник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що серед звільнених є 52 оборонці “Азовсталі” та полонені з ЧАЕС. “Найближчим часом очікуємо на продовження. Це важливий обмін. Наше головне завдання — повернути всіх наших людей додому, щоб кожен військовий міг обійняти рідних, ступити на рідну землю та дихати вільним повітрям. Завдання Президента — повернути всіх. Дякую нашій команді за роботу і вдячний ОАЕ за сприяння обміну”, – зазначив Єрмак.
У Міністерстві оборони Росії заявили, що обмін відбувся за формулою “90 на 90”, а посередником виступили Об’єднані Арабські Емірати.
Як відомо, раніше Папа Римський Франциск закликав Україну та Росію провести обмін полоненими у форматі “всіх на всіх”. Голова української розвідки Кирило Буданов підтвердив, що Україна підтримує цей формат, але російська сторона не виявляє зацікавленості.
Недавно Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що у російському полоні наразі залишається 403 українських жінки.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




