У Черкаській області до суду передали справу 22-річного жителя Умані, якого обвинувачують у державній зраді. За версією слідства, чоловік співпрацював із російськими спецслужбами та передавав їм інформацію про стратегічно важливі об’єкти регіону.
Слідство встановило, що восени 2025 року молодика через телеграм завербував співробітник фсб рф по Краснодарському краю. Житель Умані погодився виконувати завдання представника російської спецслужби за грошову винагороду, яка надходила на його криптогаманець.
За даними правоохоронців, фігурант виконав щонайменше два доручення куратора. Він сфотографував будівлі регіональних органів державної влади, а також аеродром однієї з військових частин, розташованої на території Черкаської області.
Працівники СБУ викрили та затримали підозрюваного у січні 2026 року. У ході слідчих дій, зокрема під час обшуків і дослідження банківської інформації, правоохоронці змогли відтворити повну картину скоєного. Сам обвинувачений повністю визнав свою провину.
Наразі обвинувальний акт уже направлено до суду. До початку розгляду справи чоловік перебуває під вартою.
Йому інкримінують державну зраду в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді 15 років позбавлення волі або довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




