В Умані комунальники замінили приблизно 700 метрів аварійних ділянок водомережі, і це потягнуло на близько 3 мільйони гривень. Та, як з’ясувалося, це лише верхівка проблеми. В «Уманьводоканал» розповіли, що магістральний водогін «Біла Церква – Умань» перебуває у критичному стані.
Цей водогін будували ще у 80-х роках. Сьогодні він — головна артерія, через яку надходить понад 80% питної води для уманців та сусідніх громад. Та стан труби невтішний: протяжність 136 км, діаметр 800–1000 мм, а нормативний термін експлуатації завершився ще у 2000 році. Через постійні аварії та прориви щодня втрачається близько 2000 м³ води — серйозний удар по всій системі водопостачання в Умані.
У водоканалі переконані, що єдиний вихід — будівництво нового магістрального водогону. Але проєкт можна реалізувати лише за державні кошти. Адже нині містяни платять за водопостачання та водовідведення за тарифами, ухваленими ще до 2022 року, тоді як фактична собівартість послуг зросла більш ніж на 70%.
Попри все, в умовах вимкнень електроенергії підприємство продовжує працювати у штатному режимі. Уманська міська рада вже звернулась до уряду, а конкретно до міністерки Свириденко, із проханням прокласти нову магістральну лінію.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




