Він прагнув до вільної України та перемоги: громада Умані зі сльозами на очах попрощалася з відважним воїном, захисником, колишнім міським головою (2015 – 2020 рр.), командиром кулеметного взводу, молодшим сержантом Олександром Цебрієм.
Про це розповідає Громадське Умань, пише Умань24.
Колишній мер Умані О. Цебрій народився 4 червня 1974 року в місті Умань, Черкаської області.
У 1981 році він розпочав навчання в першому класі Уманської загальноосвітньої школи №8, яку закінчив у 1992 році. Після цього він вступив до Уманського кооперативного училища. У 2014 році він закінчив Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, здобувши ступінь бакалавра з економіки підприємства, а у 2015 році отримав кваліфікацію магістра з економіки підприємства.
З 1996 по 2004 роки він займався підприємницькою діяльністю.
У січні 2005 року, за рішенням загальних зборів учасників, він очолив ТОВ «Круїз-Авто» в Умані.
У 2010-2014 роках він був депутатом та головою постійної комісії з питань розвитку виробництва, підприємництва, інвестиційної та зовнішньої економічної політики Уманської міської ради VI скликання.
18 березня 2014 року його обрали секретарем Уманської міської ради.
З 30 травня 2014 року по 18 листопада 2015 року він виконував обов’язки міського голови, відповідно до рішення Уманської міської ради.
25 жовтня 2015 року він був обраний міським головою Умані, а 18 листопада цього ж року розпочав виконання обов’язків.
Від початку своєї роботи на посаді міського голови він зосереджував зусилля на впровадженні реформ у господарському комплексі міста, спрямованих на його розвиток та створення умов проживання мешканців Умані на рівні європейських стандартів.
Його стиль керівництва вирізнявся принциповістю, відкритістю, виваженістю та прозорістю у прийнятті рішень, а також вмінням зосереджувати зусилля на вирішенні першочергових завдань та досягненні результатів.
Він був засновником міської громадської організації автовласників «Умань», членом громадської організації «Рідна Умань», а також членом ревізійної комісії Всеукраїнського об’єднання «Клуб мерів».
Від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України Олександр вступив до лав Збройних Сил України, був командиром кулеметного взводу у 58-й окремій мотопіхотній бригаді імені гетьмана Виговського, де отримав позивний «Мер».
Протягом 2010 – 2024 років він був нагороджений численними відзнаками:
- Нагрудним знаком Міністерства транспорту і зв’язку України «Почесний автомобіліст України» (2010 р.);
- Почесною грамотою Черкаської обласної ради (2011 р.) та виконавчого комітету Уманської міської ради;
- Подякою Міністерства інфраструктури України (2011 р.);
- Відзнакою виконавчого комітету Уманської міської ради «Кращий за професією» (2008 р.);
- Подякою військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області (2017 р.);
- Цінним подарунком (годинником) Голови Верховної Ради України (2016 р.);
- Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (7 березня 2024 р.).
Відспівали загиблого Героя у Свято-Троїцькій Церкві ПЦУ, а за рішенням родини поховали його на Алеї Героїв на Софіївській Слобідці.
Сотні мешканців громади сьогодні провели траурний кортеж «живим коридором», віддаючи шану та схиляючи голови перед подвигом воїна заради мирного майбутнього.
ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЮ!
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




