Угорщина не дозволить виплату Україні €6,5 млрд з Європейського фонду миру, поки Київ не зніме заборону на транзит нафти російської компанії “Лукойл” трубопроводом “Дружба” до Угорщини.
Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, пише Умань24.
“Я чітко заявив, що доки Україна не вирішить це питання, про виплату €6,5 млрд з Європейського фонду миру не може йтися”, – підкреслив Сіярто.
За його словами, Угорщина і Словаччина купують 33% і 40-45% сирої нафти відповідно у “Лукойлу” транзитом через Україну.
Угорщина та Словаччина звернулися до ЄС з проханням допомогти переконати Україну відновити транзит нафти російської компанії до Східної Європи. “Лукойл” припинив транспортування нафти в Угорщину з кінця червня 2024 року через розширення санкцій РНБО. Хоча Угорщина і Словаччина не зіткнуться з дефіцитом пального, ціни на їх АЗС можуть зрости.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




