У Каневі жінка із психічним захворюванням намагалася підпалити об’єкт ГЕС на замовлення через Telegram

На Черкащині суд розглядає справу жінки, яку звинувачують у вчиненні диверсії. За версією слідства, вона отримала вказівку в месенджері та здійснила спробу підпалу на території гідроелектростанції.

Це стало відомо з рішення Соснівського районного суду Черкас, пише Умань24.

Інцидент стався у квітні цього року. Жінка, яка перебувала в онлайн-спілкуванні з невстановленим користувачем Telegram, погодилася пошкоджувати стратегічні об’єкти шляхом підпалів.

Рекомендуємо

9 квітня близько восьмої вечора вона дісталася до автоматизованої системи контролю гідроспоруд Канівської ГЕС, облила одну зі стін горючою рідиною й підпалила.

Підозрювану затримали вже наступного дня. Спершу її дії кваліфікували як замах на знищення майна (ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 194 ККУ), але пізніше змінили правову кваліфікацію на ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу — “диверсія”.

Суд обрав для неї запобіжний захід — тримання під вартою терміном на 60 діб. Згодом медики діагностували у жінки шизотиповий розлад, через що її перевели до психіатричної установи в Дніпрі.

Втім, судово-психіатрична експертиза показала, що примусове лікування не є необхідним, тож досудове слідство триватиме у звичайному порядку. Підозрювана на суді заперечила результати експертизи та висловила нерозуміння, чому людину з інвалідністю можуть судити як повноцінного підозрюваного.

Суд задовольнив клопотання слідчого СБУ та відправив жінку до Черкаського СІЗО.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів