Саміт миру завершився: у Зеленського розповіли, що буде далі

Перший установчий саміт миру, що був ініційований Україною, завершився у Швейцарії. Тепер розпочнеться підготовка до наступного саміту миру.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію заступника голови Офісу президента Ігоря Жовкви у Facebook, пише Умань24.

Цими вихідними у Швейцарії пройшов саміт миру, ініційований Україною. На ньому були присутні представники понад 100 країн і міжнародних організацій.

Рекомендуємо

Президент Володимир Зеленський провів ряд дипломатичних зустрічей для залучення партнерів у підтримці України. Після завершення саміту Зеленський повідомив, що Україна вже починає працювати над наступною зустріччю.

Пізніше Жовква розповів про деталі того, якими будуть наступні кроки України після першого саміту миру.

За його словами, тепер відбудуться тематичні заходи щодо кожного пункту на рівні міністрів та радників. Зокрема, Україна вже має відповідну готовність до їх організації від ряду країн.

Це Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, Сполучені Штати, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Велика Британія.

“Після цього ми вийдемо на другий Саміт, який має закласти основи довготривалого і справедливого миру”, – повідомив Жовква.

Саміт миру у Швейцарії

Цими вихідними у Швейцарії відбувся саміт миру, на якому були розглянуті три ключові питання української формули миру: ядерна безпека, забезпечення продовольством та обмін полоненими.

За результатами саміту ряд країн підтримали спільне комюніке. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, документ буде відкритий. Тобто, навіть після завершення саміту країни зможуть підписати декларацію.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів