Наразі триває набір охочих долучитися до тестування сервісу, а після повноцінного запуску процедура стане доступною повністю в цифровому форматі.
Про це повідомила заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Коваль.
За її словами, сервіс створюється для того, щоб максимально спростити процес розлучення та прибрати зайву бюрократію.
“Нас звинувачують у тому, що ми розбиваємо серця українців, але насправді, якщо такий етап у житті людини настав, він має проходити легко, без бюрократії, у декілька кліків”, — зазначила вона.
Механізм роботи послуги буде подібним до онлайн-одруження. Один із подружжя подає заяву через “Дію”, після чого інший отримує сповіщення та має підтвердити згоду.
“Потрібно подати заяву в “Дії”, чоловіку або дружині прийде сповіщення. Через 30 днів буде відеоконференція, на якій державний реєстратор впевниться, що наміри обопільні й не змінилися. Після цього потрібно буде підписати заяву Дія.Підписом, а за кілька днів свідоцтво про розлучення надійде поштою”, — пояснила Коваль.
Вона додала, що протягом 30 днів подружжя зможе відкликати заяву, якщо змінить рішення. Це зроблено для того, щоб уникнути імпульсивних кроків після конфліктів.
Послуга в “Дії” буде безкоштовною, однак потрібно буде сплатити державний збір за реєстрацію розірвання шлюбу відповідно до законодавства. Оплату можна буде здійснити безпосередньо в застосунку.
Наразі Мінцифри шукає учасників бета-тестування, щоб зібрати відгуки та вдосконалити сервіс перед запуском для всіх користувачів.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




