Невикористані кошти з пенсійних карток можуть піти в бюджет: кого це зачепить

У проєкті держбюджету на 2025 рік Кабінет Міністрів пропонує списання грошей з рахунків внутрішньо переміщених пенсіонерів, які не пройшли фізичну ідентифікацію протягом шести місяців з моменту, коли це потрібно було зробити.

Про це інформує Фокус, пише Умань24.

В уряді також пропонують конфісковувати невикористані кошти з рахунків пенсіонерів, які не здійснювали операцій по картці протягом 12 місяців:

  • не знімали готівку,
  • не розраховувалися карткою;
  • не переказували кошти.
Рекомендуємо

В першу чергу, це може торкнутися пенсіонерів-переселенців, які мають рахунки в “Ощадбанку”. Якщо за рік не було жодного руху коштів, невикористані залишки можуть списати на користь держави.

Цей крок стосується лише ВПО, які зареєстровані після повномасштабного вторгнення РФ та обслуговуються виключно в “Ощадбанку”. Якщо кошти були вилучені, переселенці можуть звернутися до Пенсійного фонду або “Ощадбанку” для відновлення виплат, але цей процес ще має бути врегульований урядом.

Таким чином держава планує обібрати пенсіонерів-біженців на суму понад 11 мільярдів гривень.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів