На тлі корупційного скандалу перший заступник мера Черкас Сергій Тищенко написав заяву на звільнення

 Сьогодні 11 грудня стало відомо, що Сергій Тищенко подав заяву на звільнення, яку повинна розглянути міськрада Черкас.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко підтвердив, що Тищенко, представник політичної сили «За майбутнє» у виконкомі, написав заяву кілька днів тому. Міський голова фактично її підтримав, і наступний крок – створення проєкту рішення про звільнення для розгляду депутатами. Вони й вирішуватимуть, чи залишиться Тищенко на посаді.

У місцевій політиці бувають випадки, коли заяви на звільнення довго не підтримують. Наприклад, минулого скликання неодноразово голосували за звільнення колишнього секретаря міської ради Ярослава Нищика та ексзаступниці Бондаренка Людмили Бордунос.

Сергія Тищенка призначили після місцевих виборів 2020 року. Тоді до виконавчого комітету увійшли представники різних політичних сил. З того часу депутати звільнили лише одного заступника – Павла Валенчука («Голос»). Чи буде підтримана заява Тищенка, поки що невідомо.

Рекомендуємо

Джерела серед депутатів зазначають, що рішення багато в чому залежатиме від міського голови. Якщо Бондаренко наполягатиме на звільненні, депутати, швидше за все, його підтримають.

Що сталося раніше

Тищенко подав заяву на фоні блокування рахунків П’ятої міської лікарні. З них списали понад 13 мільйонів гривень у судовому процесі з постачальником медобладнання бренду «Vizion».

Журналісти виявили, що під виглядом польського бренду постачали дешеве та морально застаріле обладнання китайського виробництва. Постачальники вимагають із міста та лікарні 35 мільйонів гривень. Угоди підписувало керівництво консультативно-діагностичної поліклініки у 2023 році, а після її ліквідації правонаступником у судових справах стала П’ята міська поліклініка – найбільше методичне об’єднання Черкас.

Саме з цією закупівлею в політичних і бізнесових колах пов’язують Сергія Тищенка. Місцеві жителі навіть створили петицію, щоб звільнити відповідальних чиновників, включно з Тищенком. Вона зібрала достатньо голосів, але посаду втратив лише колишній директор поліклініки Владислав Свириденко.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів