На Черкащині зняли заборону на вилов раків: що потрібно знати рибалкам

У Черкаській області завершився період заборони на вилов раків, що діяв під час їхньої другої линьки. Від 30 вересня жителям та гостям регіону знову дозволено займатися любительським рибальством, дотримуючись визначених правил.

Про це повідомили у Департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Згідно з умовами, одна особа може впіймати не більше 30 раків на добу. Дозволяються такі методи ловлі:

  • ручне збирання;
  • використання раколовки типу «хапка» (не більше однієї на рибалку, діаметром до 70 см і з вічком до 22 мм);
  • ловля підсакою (діаметром не більше 100 см);
  • застосування «хватки» чи «павука» (розміром не більше 1×1 м з вічком сітки до 10 мм).
Рекомендуємо

Водночас існують обмеження: заборонено збирати раків вручну у темний час доби з використанням підсвічування.

Нагадаємо, заборона на вилов діяла з 15 серпня, аби забезпечити збереження популяції цих водних мешканців у період линьки.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів