На Черкащині знову активізувалися шахраї: цього разу у Тальному

Сьогодні 9 березня стало відом, що мешканці Тального отримують дзвінки від шахраїв, які від імені мера міста намагаються видурити гроші.

У Тальному на Черкащині зафіксували нову схему обману: невідомі телефонують жителям громади та представляються міським головою, намагаючись виманити гроші.

Про такі випадки повідомили у Тальнівській міській раді. Там зазначили, що останнім часом мешканці почали отримувати дзвінки від людей, які називаються ім’ям міського голови та звертаються з проханнями, що мають корисливу мету.

У міській раді наголошують, що подібні звернення є шахрайством і не мають жодного стосунку до роботи органу місцевого самоврядування.

Рекомендуємо

“Я, працівники міської ради чи її структурні підрозділи ніколи не телефонують громадянам із проханнями перерахувати кошти, надати фінансову допомогу чи виконати будь-які інші подібні дії. Також Тальнівська міська рада не купує будинки чи квартири у громадян через дзвінки або приватні домовленості”, – йдеться у повідомленні.

Подібні випадки шахрайства раніше вже фіксували на Черкащині. Зокрема, у Звенигородському районі 9 січня повідомляли про спроби афер під виглядом збору допомоги для українських військових.

Також на Уманщині телефонні шахраї представлялися працівниками районної військової адміністрації. Окремий випадок обману в лютому зафіксували і в Умані — тоді невідомі діяли від імені мера.

Загалом впродовж 2025 року на Черкащині правоохоронці зареєстрували 1 550 кримінальних проваджень за фактами шахрайства.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів