На Черкащині затримали молодиків, які працювали на замовлення ворогів

Сьогодні 15 травня СБУ повідомила про затримання п'ятьох зрадників на Черкащині.

СБУ та Національна поліція викрили ще п’ятьох поплічників рф, які виконували замовні підпали на території Черкаської області.

Як з’ясувало слідство, до злочинів причетні місцеві жителі віком від 18 до 21 року. Російська спецслужба завербувала їх через Телеграм-канали для знайомств, де хлопці шукали близькі стосунки.

Спочатку ворог спілкувався з ними від імені вигаданих жіночих акаунтів, підтримуючи тривалий контакт і обіцяючи зустріч. Але вже у день “побачення” молодикам телефонували представники рф, які видавали себе за українських правоохоронців.

Рекомендуємо

Під час розмов їм заявляли, що їхні “інтернет-обраниці” нібито співпрацюють із ворожими спецслужбами. Після цього хлопців починали шантажувати та схиляти до участі у так званій “спецоперації” з викриття агентів рф.

За вказівками кураторів фігуранти мали вночі підпалювати банківські установи та цивільні автомобілі, в яких начебто перебували “зрадники”.

За даними справи, зловмисники намагалися підпалити цивільне авто та чотири банківські філії у Черкасах. Правоохоронці затримали їх “по гарячих слідах”.

Під час обшуків у затриманих вилучили смартфони з доказами співпраці з ворогом. Також встановлено, що всі вони діяли окремо, але координувалися одним куратором з рф.

Наразі трьом учасникам уже оголосили підозру за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України — умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу.

Правоохоронці також вирішують питання щодо притягнення до відповідальності ще двох спільників та можливої додаткової кваліфікації їхніх дій.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області разом із Національною поліцією під процесуальним керівництвом Черкаської окружної прокуратури.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів