На Черкащині засудили уманчанина за підпали енергетичних і залізничних об’єктів

В Уманському районі 21-річного чоловіка визнали винним у серії підпалів, що становили загрозу стратегічній інфраструктурі регіону. За рішенням суду, він проведе 15 років у колонії, а його майно буде конфісковане.

Про це повідомила Черкаська обласна прокуратура, пише Умань24.

Слідство встановило, що у травні–липні 2024 року зловмисник діяв за завданням представника спецслужб рф, отримуючи інструкції через Telegram. Його цілями були трансформаторні підстанції, розподільчі шафи залізниці та інші енергетичні об’єкти на території Уманщини. Підпали здійснювалися здебільшого вночі. За кожну диверсію чоловік отримував оплату, яку переказували на криптовалютний гаманець.

Рекомендуємо

Під час обшуку у телефоні підозрюваного знайшли фото та відео з місць підпалів. У липні 2024 року його затримали на гарячому — при спробі підпалити черговий об’єкт. При ньому вилучили каністри з паливом та інші речові докази.

Досудове розслідування проводила Служба безпеки України в Черкаській області за процесуального керівництва прокуратури. Справу розглянули у стислі терміни, а вирок став, за словами правоохоронців, чітким попередженням: будь-які спроби пошкодити стратегічні об’єкти каратимуться максимально суворо.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів