На Черкащині викрили розкрадання грантових коштів агрокомпанією за участі ексміністра часів Януковича

Сьогодні, 24 червня, СБУ та Національна поліція викрили на Черкащині схему привласнення бюджетних коштів, виділених на розвиток агропромислового комплексу центрального регіону.

За даними слідства, до організації оборудки причетний колишній міністр охорони навколишнього природного середовища часів Януковича. Наразі він є співвласником місцевої агрокомпанії, яка отримала з держбюджету 5,6 млн грн грантового фінансування на створення нових ліній з виробництва комбікорму.

За умовами програми підприємство мало закупити обладнання та створити нові робочі місця. Натомість, як встановили правоохоронці, кошти були привласнені та розподілені між учасниками схеми, а до державних органів подали неправдиву звітність.

У документах фігуранти зазначали, що нібито “придбали” сільськогосподарське обладнання та “розширили штат” працівників.

Рекомендуємо

Під час слідства судово-економічна експертиза підтвердила факти незаконного привласнення коштів. Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів вилучили комп’ютерну техніку та чорнові записи, що підтверджують схему.

Наразі про підозру повідомлено ексміністру, його партнеру по агрокомпанії та бухгалтеру. Їм інкримінують низку статей Кримінального кодексу України, зокрема привласнення майна в особливо великих розмірах, службове підроблення та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом.

Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Операцію проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом Черкаської обласної прокуратури.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів