Контррозвідка Служби безпеки України викрила чергового агента фсб на території Черкаської області. Ним виявився 42-річний чоловік, який раніше проживав у Бахмуті й переїхав до центральної України восени 2022 року. Згодом він перейшов на бік ворога.
Про це інформує пресслужба управління СБУ в Черкаській області, пише Умань24.
За даними слідства, агент був завербований дистанційно та отримав завдання збирати координати для завдання ударів по об’єктах інфраструктури регіону за допомогою безпілотників і ракет.
Зокрема, для передачі координат районного ТЦК зловмисник прибув на об’єкт під приводом оновлення особистих даних, після чого передав геолокацію представникам фсб.
Також фігурант регулярно пересувався територією області, ведучи розвідку щодо позицій українських ППО, зенітно-ракетних комплексів і радіолокаційних систем. Він цікавився й іншими військовими об’єктами, зокрема навчальними базами та резервними командними пунктами ЗСУ.
У подальших планах агента було працевлаштування в орган місцевого самоврядування на керівну посаду для збору ще більш важливої розвідінформації.
Правоохоронці заздалегідь викрили шпигуна, задокументували його злочинну діяльність і затримали його під час чергової спроби збору даних поблизу потенційної цілі. При собі він мав телефон, у якому знайшли докази його співпраці з ворогом.
Слідство встановило, що зрадник самостійно вийшов на зв’язок з окупантами, шукаючи підробіток у телеграм-каналах. Йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Наразі він перебуває під вартою, йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




