На Черкащині різко погіршується епідеміологічна ситуація

Сьогодні 13 січня, Черкаський ЦКПХ повідомив, що в області стрімко зростає кількість хворих на ГРВІ та грип А.

Від початку епідемічного сезону на Черкащині зафіксували понад 72 тисячі випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій. Йдеться про період з 29 вересня 2025 року до 11 січня 2026 року.

Як повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, загалом за цей час на ГРВІ захворіли 72 835 жителів області. Серед них у 583 осіб підтвердили коронавірусну інфекцію. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року рівень захворюваності зріс на 12,38 %.

Медики зазначають, що найбільш уразливими залишаються діти, люди старшого віку та ті, хто має хронічні захворювання. Саме ці групи населення найчастіше переносять ускладнення та потребують більшої уваги до стану здоров’я.

Рекомендуємо

Фахівці вкотре наголошують на важливості профілактики в період підвищеної захворюваності. Серед основних заходів називають вакцинацію, дотримання особистої гігієни та обмеження перебування в місцях масового скупчення людей.

За даними центру контролю та профілактики хвороб, лише за останній тиждень — з 5 по 11 січня — у Черкаській області на ГРВІ, включно з COVID-19, захворіли 4300 осіб. Найвищі показники захворюваності за цей період зафіксували у Золотоніському районі.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів