На Черкащині почалися підтоплення: що відомо про ситуацію

Сьогодні 9 березня стало відомо про наслідки підтоплень на Черкащині, а саме про порив шлюзу на річці Тясмин у Кам’янці.

Порив на річці Тясмин у Кам’янці на Черкащині стався через сильний напір води, якого не витримала пошкоджена конструкція шлюзу гідроспоруди. Водночас у сусідніх селах запевняють, що житлові будинки не зазнали пошкоджень.

Актуальну інформацію про ситуацію з підтопленням надав міський голова Кам’янки Володимир Тірон, секретарка Михайлівської громади Наталія Луценко та пресслужба управління ДСНС у Черкаській області.

Міський голова пояснив, що пошкодження шлюзу було відоме давно, однак проблема залишалася невирішеною.

Рекомендуємо

“Це у Бога треба питати, чому прорвало шлюз. Він мав пошкодження і, коли вода пішла, не витримав. Гідроспоруда перебуває у власності Кам’янського спиртово‐горілчаного комбінату. Ми слали звернення до власників багато років щодо цього, але вони не реагували”, – розповів Володимир Тірон.

За його словами, у Черкасах створили штаб для ліквідації ситуації. До роботи запросили власника заводу, Державну службу з надзвичайних ситуацій, екологічну інспекцію та регіональний офіс водних ресурсів.

Мер також нагадав, що проблему обговорювали ще раніше.

“Ми скликали відповідальну комісію ще у 2024 році, щоб вжити заходів щодо шлюзу. Але тоді рішення не ухвалили”, – додав міський голова Кам’янки.

У Михайлівській громаді підтоплення не зафіксували. Про це у коментарі “18000” повідомила секретарка громади Наталія Луценко.

За її словами, напередодні представники громади обстежили територію.

“Ми вчора були на місці й обстежили територію. Вода пройшла через наші населені пункти, але через те, що будинки розташовані вище ніж річка, підтоплення не було. Нині вода вже зійшла”, – зазначила Наталія Луценко.

Вона також додала, що раніше подібних ситуацій на території громади не траплялося.

У Черкаській ОВА підтвердили, що станом на понеділок, 9 березня, підтоплення житлових будинків немає. Там також зазначили, що рівень води у Тясмині перебуває в межах норми. Водночас через підвищення рівня ґрунтових вод у Великій Яблунівці підтопило п’ять погребів, однак наслідки вже ліквідували.

Речниця управління ДСНС Черкащини Юлія Норовкова повідомила, що рятувальники продовжують стежити за ситуацією в районі. Моніторинг здійснюють за допомогою БпЛА. За її словами, звернень від громадян не надходило.

Водночас у Смілі, яка розташована вище, ніж Кам’янка, користувачі соцмереж у неділю, 8 березня, поширювали фото та відео із підтопленням. Також з’явилися кадри підтоплення у селі Піщане на Золотоніщині.

Нагадаємо, у суботу, 7 березня, стало відомо про прорив шлюзу гідроспоруди на Тясмині на території колишнього заводу.

Тоді в населених пунктах, де можливе затоплення, встановили 10 постів спостереження за рівнем води. До ліквідації наслідків залучили 35 одиниць техніки та 67 осіб особового складу, зокрема сили й засоби зведеного протипаводкового загону.

Раніше, 16 лютого, стало відомо, що річка Вись вийшла з берегів і затопила дорогу між Черкащиною та Кіровоградщиною. Через це підтопило міст, а дорога Слобідка – Червоний Хутір – Кобилянка залишається ускладненою понад два тижні через підвищений рівень води у річці Вись.

Із 15 лютого на Черкащині зафіксували 162 звернення через підтоплення. За цей час відкачали 7807 кубометрів води. До робіт залучили 86 одиниць техніки та 275 рятувальників.

У Черкаській обласній військовій адміністрації також повідомляли, що мають план підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків цього року. В області визначили 53 населені пункти, які може підтопити весняна вода.

В ОВА зазначають, що станом на 5 березня підтоплення не несуть небезпеки будівлям у шести населених пунктах Черкащини.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів