На Черкащині не штрафуватимуть водіїв та мотоциклістів за «гучні» поїздки

Начальник патрульної поліції Черкащини Олександр Кокоба заявив, що на сьогодні поліцейські не мають інструментів для притягнення до відповідальності водіїв авто та мотоциклів, які створюють надмірний шум на дорогах.

Про це йшлося під час засідання Черкаської міської ради, пише Умань24.

За словами Кокоби, з настанням теплих місяців поліція щороку отримує численні скарги на надмірний шум від транспорту. Однак, попри регулярні звернення громадян, можливості покарати «гучних» порушників у поліції немає.

Рекомендуємо

«Ми діємо виключно в межах чинного законодавства. Сьогодні не існує правового механізму, який би дозволяв накладати штрафи за перевищення рівня шуму. Раніше це було можливо завдяки обов’язковому технічному контролю, але його скасували понад десятиліття тому. Зараз техогляд проходять тільки комерційні транспортні засоби», — пояснив керівник патрульної поліції.

Він також додав, що для легкових автомобілів існує таблиця з допустимими рівнями шуму, проте для мотоциклів такої немає зовсім.

«Ми продовжуємо фіксувати інші порушення — відсутність шоломів у мотоциклістів, підроблені номери тощо. А от визначити й довести перевищення шуму ми, на жаль, не маємо змоги», — зазначив Кокоба.

Він наголосив, що розв’язати цю проблему можуть лише зміни в українському законодавстві.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів