На Уманщині 25-річного місцевого жителя засудили до 4 років і 6 місяців позбавлення волі за спробу підірвати бойовий дух українських військових — він умисно підпалив автомобіль військовослужбовця ЗСУ. За даними слідства, молодик діяв за вказівкою агента фсб рф.
Про це повідомили в Черкаській обласній прокуратурі, пише Умань24.
Інцидент стався у серпні 2024 року. Через месенджер Telegram обвинувачений отримав інструкції щодо підпалів транспортних засобів, що належать українським захисникам. За задумом «кураторів», це мало сприяти дестабілізації оборонної системи країни та створювати додаткові загрози для військових у тилу.
До виконання злочину чоловік підійшов серйозно: підготував маскування, ретельно спланував маршрут, підібрав інструменти для підпалу. Вночі він підпалив автівку з камуфляжним забарвленням, усе зафіксував на відео та відправив його «замовнику» як доказ виконаної «роботи».
Слідство, яке проводило Управління СБУ в Черкаській області, з’ясувало, що за цим актом підривної діяльності стоїть представник російських спецслужб. Це стало ще одним доказом того, що дії обвинуваченого були частиною спланованої кампанії проти України.
У суді чоловіка визнали винним за двома статтями Кримінального кодексу України: за перешкоджання діяльності Збройних Сил у період воєнного стану (ч. 1 ст. 114-1) та умисне пошкодження майна шляхом підпалу, вчинене за попередньою змовою (ч. 2 ст. 194).
Поки вирок не набрав законної сили — в обвинуваченого ще є 30 днів на апеляцію. До цього моменту він залишається під вартою.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




