На Черкащині більше половини навчальних закладів перейшли на дистанційне навчання через негоду

Сьогодні 9 січня стало відомо, що на Черкащині частина навчальних закладів працює дистанційно.

Про таке рішення офіційно повідомив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

На Черкащині найближчими днями очікується суттєве погіршення погоди. За прогнозами синоптиків, 10–11 січня температура в області знижуватиметься до -15…-20 °C уночі, місцями — до -23 °C. Удень стовпчики термометрів показуватимуть -9…-14 °C, на дорогах прогнозують ожеледицю. За словами директора Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, такі погодні умови можуть зберігатися щонайменше тиждень.

На тлі похолодання у Кабінеті Міністрів України рекомендували тимчасово припинити очний освітній процес у дитсадках, школах, закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. Також уряд пропонує перейти на дистанційне навчання або продовжити зимові канікули щонайменше до 19 січня 2026 року. Окремо рекомендують, за можливості, перевести на дистанційний режим роботи підприємства та установи, за винятком об’єктів критичної інфраструктури.

Рекомендуємо

У Черкаській області рішення щодо формату навчання ухвалюють на місцях — засновники та керівники закладів освіти, з урахуванням погодних умов і безпекової ситуації. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

За його інформацією, станом на зараз із 345 дитячих садочків області 33 працюють у дистанційному форматі. У більшості шкіл тривають зимові канікули до понеділка, 12 січня. Через негоду канікули продовжили в 11 закладах, ще 129 шкіл перейшли на дистанційне навчання. В обласній військовій адміністрації зазначають, що ситуація з роботою ключової інфраструктури та проїзністю автошляхів залишається контрольованою.

У Черкасах, як пояснила профільна заступниця міського голови Анастасія Чубіна, заклади освіти можуть перейти на дистанційне навчання у разі погіршення погодних умов і за відповідного звернення керівництва закладу. Наразі всі школи та садочки міста працюють у штатному режимі. Дитячі садки, за її словами, у будь-якому випадку продовжуватимуть роботу очно, про можливі зміни обіцяють повідомляти окремо.

У громадах області рішення вже почали впроваджувати. У Канівській громаді з 9 січня всі школи перевели на дистанційний формат навчання. Водночас у місті працюють два дитячі садки — «Теремок» і «Сонечко» — у режимі чергових груп.

У Монастирищенській міській громаді через зниження температури канікули в закладах загальної середньої освіти продовжили до понеділка, 19 січня.

У Звенигородській громаді тимчасово призупинили очний освітній процес у дитсадках, школах і закладах позашкільної освіти. З 12 січня там розглядають можливість переходу на дистанційне навчання або продовження зимових канікул щонайменше до 19 січня.

У Черкаській ОВА наголошують, що формат навчання й надалі коригуватимуть залежно від погодних умов і рекомендацій уряду.

Не пропускайте найважливіше

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів