Національний банк готує реформу, за якою дрібну монету планують перейменувати на “шаг” — історичну назву українських грошей XVI–XVII століть.
Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний,
Це не просто косметична зміна, а частина глибшого процесу дерадянізації. «Ми маємо завершити грошову реформу та позбутися будь-якого зв’язку з Москвою. У нас є власна назва — і настав час її повернути», — підкреслив він.
Назва «копійка» досі збереглася лише у трьох країнах — Росії, Білорусі та Україні. Тепер же Київ хоче остаточно закрити цю сторінку. Натомість «шаг» (від слова “крок”) має символізувати рух уперед і відновлення історичної справедливості.
Парламент уже готується розглянути законопроєкт №14093, який офіційно закріпить нову назву. За словами Пишного, перехід не вимагатиме додаткових бюджетних витрат — оновлення торкнеться лише монети номіналом 50 шагів (еквівалент трохи більше одного цента).
Цей символічний крок — ще один прояв того, як Україна відмовляється від усього, що нагадує про колоніальне минуле. Після початку повномасштабного вторгнення країна активно змінює топоніми, демонтує радянські пам’ятники та повертає свої історичні назви.
За даними КМІС, 91% українців нині мають негативне ставлення до Росії. І це — не просто цифра, а чіткий сигнал: українці роблять свій “шаг” у майбутнє, вільне від імперських тіней.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




