Перехід на зимовий час у 2024 році стане завершальним для українців. Після цього годинники більше не переводитимуть двічі на рік: навесні та восени.
Про це повідомляє Верховна Рада, пише Умань24.
Нагадаємо, що у червні 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон про скасування переведення годинників, тому цього разу перехід на зимовий час відбудеться востаннє.
Традиційно українці переходять на зимовий час в останню неділю жовтня. Цьогоріч ця дата припадає на 27 жовтня. О 04:00 стрілки годинників необхідно перевести на одну годину назад, і замість 04:00 стане 03:00. Таким чином, ми отримаємо додаткову годину для відпочинку.
Сучасні гаджети, такі як смартфони й ноутбуки, автоматично здійснюють переведення часу. Механічні ж годинники доведеться перевести вручну. Однією з найскладніших задач під час таких переходів завжди було не сплутати графіки транспорту.
Як відобразиться перехід на зимовий час 2024 року на українцях?
Думки українців стосовно скасування переведення годинників розділилися. Не всіх влаштовує те, що країна житиме за “зимовим” часом постійно. В східних областях, таких як Луганська й Донецька, влітку сонце вставатиме о 3 годині ночі, а заходити за горизонт – о 9 вечора. Натомість у західних регіонах взимку буде рано темніти.
Експерти також зауважують, що для економіки постійний зимовий час може бути не вигідним. Більшість підприємств починатимуть робочий день пізніше, що призведе до того, що працівники повертатимуться додому у темряві, знижуючи продуктивність.
Після переходу на зимовий час у 2024 році Україна залишиться у часовій зоні GMT +2.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




