Україна здійснила черговий великий обмін військовополоненими з Росією. У результаті з полону звільнено 205 українських воїнів, серед яких – захисники Маріуполя, а також бійці, які боронили країну на різних напрямках фронту.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський, пише Умань24.
За словами глави держави, звільнені воїни були утримувані в різних регіонах Росії, у важких умовах, із цілеспрямованим приниженням людської гідності. Серед них — представники майже всіх підрозділів українських сил оборони: ЗСУ, ВМС, ПС, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Нацгвардії та прикордонники.
У межах обміну додому повернулися троє офіцерів, а також 202 солдати і сержанти. Багато хто з них перебував у полоні ще з початку повномасштабного вторгнення. Деякі мають важкі поранення або тяжкі захворювання.
Це вже п’ятий обмін у 2025 році й 64-й від початку війни. Загалом з березня 2022 року Україна повернула 4757 своїх громадян. Поверненим героям нададуть медичну допомогу, забезпечення першої потреби, а також фінансову підтримку. Усі звільнені матимуть змогу пройти реабілітацію та поступово повернутися до мирного життя.
Україна подякувала міжнародним партнерам, зокрема Об’єднаним Арабським Еміратам, за допомогу в організації цього обміну.
Не пропускайте найважливіше
Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин Умані, фото, відео та ексклюзивного контенту — Telegram / Facebook / Google News




